
Az érték az apróságok felfedezésében rejlik. Minden Mancika Designs darab egyedi és újrahasznositott elemekből készül kis zero waste alkotói asztalnál.
Mancika Designs – Bemutatkozunk
A Mancika Designs a szó szoros értelmében a konyhában született. A legtöbb családanyához hasonlóan én is sok időt töltök ott és kreativitásom élvezem kiélni sütés-főzés során is.
Kocsis Anna – Mancika vagyok, Ausztráliában születtem. 2012-ben költöztem Budapestre két fiammal. Ausztráliában már gyerekkorom óta nagy hangsúlyt fektettünk a fenntartható életmódra, a szelektív hulladékgyűjtésre, vagy az új és fast fashion termékek helyett a bizományi és turkálókból való vásárlásra. A divat világa is sokkal színesebb volt ott. Főleg fiatalabb koromban sosem nézett rám senki furcsán, ha színesebb és különlegesebb ruhákban jártam. Talán éppen azért is, hogy abban a kultúrában szocializálódtam, ma is bátran viselek és alkotok feltűnő, színes és bohém ékszereket.
Boldogsággal, élvezettel tölt el, hogy olyan ékszereket készítek melyek igazán egyediek amellett, hogy új értéket varázsolok a legtöbbször egyszer használatos, majd szemétbe kerülő vagy fölöslegessé vált tárgyakból. Igyekszem gyermekeimnek is azt tanítani, mielőtt újat vennének valamiből, először keressék és használják akár kis átalakítással azt, ami adott, és értékeljék azt, amit valaki szeretettel és odaadással készített.
Ki készíti a terméket?
A termékeket kizárólag én készítem.
Honnan származnak a felhasznált alapanyagok?
Minden alapanyag amit felhasználok a kis otthoni zero waste alkotói asztalkámnál, valamilyen formában újrahasznosított.
Egyik legkedveltebb alapanyagom a parafadugó, amit aprócska, színes papírdarabkákkal díszítek. Valamint műanyag szívószálakat is nagy előszeretettel gyűjtögetek szórakozóhelyekről, amit otthon fertőtlenítés után szintén papírdarabkákkal vonok be. A parafából és szívószálból készült fülbevalók már csak azért is praktikusak, mert súlyuknál fogva pille könnyűek, így nemcsak egy szép, mutatós ékszered van, de nem is húzza a fülcimpád.
Másik kedvenc alapanyagom a műanyag háló, amiben zöldségeket és gyümölcsöket árulnak. Ezekből kis, vidám pomponok készülnek, amik bohém színfoltokként dobják fel megunt bizsukból összeállított Re-Plastic fülbevalóimat.
A legfrissebb kollekcióm ami a Re-Bling néven fut. Letűnt, de megkímélt bizsukból összerakott aszimmetrikus fülbevalók és charm karkötők egyvelege. Nem célom gyarapítani a világ bizsu feleslegét azzal, hogy például Kínából rendelek új gyöngyöket, alapanyagokat, ha úgyis rengeteg már nem hordott bizsu lapul a legtöbb háztartásban.
Az alapanyagok baráti társasságtól kapott tárgyak, bizományi boltok, turkálók, bolhapiacok kincsei. De előfordul, hogy a Facebook Marketplace-ről szerzem be őket.
Az ezüst és aranyozott fülbeakasztók az Amerikai Egyesült Államokból érkeznek.
Csomagolóanyagok
Újrahasznositott papírból készülnek a díszdobozok, illetve saját magam készítek újrahasznositott papírból és csomagolóanyagból boritékot postai feladáshoz.
Szemléletformálás
Kreatív stylist műhelyem Mancika’s Boudoir néven fut, ami valójában divatélmény-fotózás fenntartható hazai divatmárkákkal együtt dolgozva.
Garanciális szempontok
Javitás ingyen van, hacsak nem megázott darabról van szó. (A parafa ékszereket papírral vonom be, és hiába van rajta lakk védőréteg, nem ajánlott áztatni. De például, ha kis permet rámegy, attól még nem megy tönkre.)
Alapítva: 2017
Legnépszerűbb témáink
Láda, szekrény, háztartástan – Gardróbrendszerezés Marie Kondo és a The Home Edit előtt
Azon gondolkodtam mostanában, vajon régen is téma volt a ruhásszekrény rendszerezése? Lett volna...
Babaruha, gyerekruha – Hol, kiktől és mit vásároltam a kisfiamnak?
Nosztalgiautazásunk folytatódik. Sipos Viktória, a Love the Organic márka tulajdonosa és a Pici...
A gombabőr „romantikája” – A jövő alapanyaga egy budapesti lakásműhelyben
Aki komolyabban érdeklődik a fenntartható életmód és dizájn iránt, annak jó eséllyel lehet ismerős...