
Növényekkel festett kendők és képek – természet és ember találkozásának lenyomatai.
labirinda – Bemutatkozunk
Márkám a természethez való kapcsolódás elemi igényéből született. A növényi festésben találtam meg azt a médiumot, amellyel ki tudom fejezni csodálatomat és tiszteletemet az élővilág felé, egyúttal képviselhetem az öko-logikus, fenntartható gondolkodásmódot.
Küldetésemnek érzem, hogy a mindennapokban elősegítsem a visszatalálásunkat a természethez, egyúttal saját szükségletemet is jelenti a növényekkel való foglalatosság: gyűjtésük, előkészítésük, a festőlevek illata engem is összeköt a nagy körforgással.
Textiljeimet grafikus megközelítés jellemzi. Munkámban összefonódik a képzőművészet és a funkcionalitás. Kendőimmel a természetes anyaghasználatot és a sokoldalú hordhatóság szempontjait ötvözöm a vizuális kifejezés igényével, miközben egyre intenzívebben fordulok a képalkotás felé is.
Munkáim emlékeztetők: a lét rendje változatlan, a nagy egész részei vagyunk.
A mintákat shiborival, egy tradicionális japán technikával alakítom ki, hajtogatva, préselve, varrva és kötözve a textileket. A festéshez a nagyrészt saját gyűjtésű növények segédanyagaiként is csak a környezetre ártalmatlan anyagokat használok. Minden elkészülő darab egyedi és gondos, elmélyült munka eredménye.
Ki készíti a terméket?
Adorján Éva vagyok, én tervezem és készítem a termékeket.
Hol készülnek az alapanyagok?
A kendők alapanyaga GOTS- (Global Organic Textile Standard) minősítésű biopamut, egy angol cégtől érkezik hozzám; a pamutot Ugandában termesztik, majd Németországban szövik. A képeimhez és apró kiegészítőkhöz újrahasznosított pamutvásznakat is használok. A festőnövényeket az indigó kivételével magam gyűjtöm, kerülve az állati eredetű anyagokat az egész folyamat során. Az általam használt indigó pigment természetes növényi eredetű, nem az általánosan elterjedt szintetikus változat – egy német forgalmazó Indiából származó terméke.
További információk
A kendők szabása során minimális, lebombó textilhulladék keletkezik (az anyag vastagabb szövésű széle). A festőanyagokat úgy válogatom össze, hogy nyugodt szívvel kiönthessem a kertemben is, nem használok környezetre káros anyagokat.
Hibás termék ritkán születik, ha van ilyen, azt újrafestem vagy a képeimhez, kisebb kiegészítőkhöz használom fel. Minden textil érték, és hasznosul valamiképp.
A festés mellet tanítok: növényi festéssel és újrahasznosítással foglalkozó workshopokat tartok, valamint egy művészeti képzésben tartok órákat.
2021-től művészetterápiás szemléletű alkotónapokkal és elvonulásokkal is készülök, melyek vezérfonala a természeti rendhez való visszatalálás lesz.
Csomagolás
A csomagokat teljesen lebomló, újrahasznosított papírcsomagolásban küldöm papírragasztással, és a személyes átvételre is lehetőséget biztosítok.
Garanciális szempontok
A növényi festőanyagok fény- és mosásállósága nagyon változó, ezért csak gondos tesztelésnek alávetett eljárásokat és anyagokat használok. A textilek rendeltetésszerű használata mellett kevés a hibalehetőség, de ha probléma merülne fel, készséggel állok rendelkezésre, hogy orvosoljam a panaszt.
Alapítva: 2019
Legnépszerűbb témáink
Láda, szekrény, háztartástan – Gardróbrendszerezés Marie Kondo és a The Home Edit előtt
Azon gondolkodtam mostanában, vajon régen is téma volt a ruhásszekrény rendszerezése? Lett volna...
Babaruha, gyerekruha – Hol, kiktől és mit vásároltam a kisfiamnak?
Nosztalgiautazásunk folytatódik. Sipos Viktória, a Love the Organic márka tulajdonosa és a Pici...
A gombabőr „romantikája” – A jövő alapanyaga egy budapesti lakásműhelyben
Aki komolyabban érdeklődik a fenntartható életmód és dizájn iránt, annak jó eséllyel lehet ismerős...